ثبت نام آنلاین
مهندسی شبکه
الزامات شبکه
 • NETWORK+

  با پیشرفت علوم رایانه ای و فن آوری اطلاعات هر روزه استفاده از شبکه های رایانه ای فراگیرتر و گسترده تر میگردد. به تبع این امر، نیاز به متخصصین و تکنسین های شبکه نیز در این عرصه اجتناب ناپذیر می باشد. مدرک تخصصی تکنسین شبکه مربوط به شرکت کامپتیا یا +NETWORK  می باشد.افراد دارای این مدرک دارای دانش مورد تایید در زمینه شبکه، توپولوژیها، پروتوکلها، استانداردها، راه اندازی و پشتیبانی شبکه می باشند که معادل نه ماه تجربه کار در شبکه می باشد. دنیای تکنولوژی این مدرک را به عنوان بهترین نقطه ورود به دنیای شبکه می شناسد. کاربر پس از اتمام دوره توانایی انجام موارد زیر را دارد:آشنایی با انواع شبکه ها و آشنایی با تجهیزات سخت افزاری شبکه و نحوه کار آنها- آشنایی با انواع استاندارهای شبکه -توانایی نصب تجهیزات شبکه –کابل کشی و اتصال کانکتورهای شبکه -آشنایی با انواع پروتکل های شبکه و توانایی کا با TCP/IP -آشنایی با محیط شبکه های بی سیم، انواع تجهیزات WIRELESS و آنتن ها -متصل نمودن کامپیوترها و انجام تنظیمات سخت افزاری و نرم افزاری شبکه -اشتراک چاپگر در شبکه - اشتراک اینترنت در شبکه -اشتراک اطلاعات (فایل ها و برنامه ها) در شبکه_ عیب یابی شبکه و آشنایی با اصول عیب یابی شبکه -آشنایی با اصول اولیه طراحی شبکه - نصب و راه اندازی یک کافی نت و شبکه های مربوط به سازمانها و شرکت های کوچک - آشنایی و کار با پروتکل های شبکه از قبیل IP – TCP – UDP – RDP – IMAP4 – SNMP – Telnet – POP3 – HTTP – HTTPS – FTP – TFTP – SMTP – SSH – …
 • CMMS

  CMMS  مخفف CCNA+MIKROTIK+MCSE+SECURITY به معنای دوره جامع مهندسی شبکه میباشد.سر فصل آموزشی این دوره جهت ارتقا سطح کاربران شبکه از عمومی به پیشرفته می باشد.این دوره مشتمل بر مباحث کاربردی و عملی در زمینه راه اندازی و مدیریت شبکه های کامپیوتری به صورت حرفه ای می باشد که فرد آموزش دیده را بطور کامل و مستقل آماده راه یابی به بازار کارمی سازد. متقاضیان عزیز پس از اتمام دوره قادر به انجام توانایی های ذیل می باشند: راه اندازی انواع شبکه های وایرلس جهت انتقال صوت، دیتا و تصویر که مورد نیاز اکثر شرکتها و ادارجات دولتی می باشد - راه اندازی سرورهای ادارجات مختلف و امکان انعقاد قرارداد پشتیبانی– اجرای طرح های مسیریابی اینترنت و اینترانت ادارجات– راه اندازی ISP وایرلس (شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت بیسیم)– تنظیمات پیشرفته فایروال سازمان ها جهت اینترنت و دسترسی های شبکه– برقراری ارتباطات ادارجات یا شعبات مختلف ادارجات و سازمان ها با دفتر مرکزی به صورت سریع و ایمن– توانایی مدیریت فنی شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) - اجرای پروژه های اینترانت مخابرات. این دوره به طورکلی درصد زیادی از نیازهای علمی و عملی افرادی که خواستار فعالیت در بازارکار و اجرای پروژه می باشند، را تامین خواهد کرد.
 • VMWARE

  شرکت  VMWARE تولید کننده سیستم های مجازی سازی است که با ارایه این سرویس بر روی سیستم عامل های مختلف مانند WINDOWS ، MAC ، LINUX و همچنین تولید سیستم عامل ESX امکان راه اندازی و استفاده همزمان سیستم عامل های مجازی گوناگون از یک سخت افزار واحد و یا چند سخت افزار مجزا به صورت یکپارچه را برای کاربران خود فراهم کرده است.با کمک این سیستم عامل کاربران می توانند بدون نیاز به خاموش کردن سرور اقدام به نصب یک سیستم عامل مجازی جدید بر روی سرور کنند وهمچنین می توانند شبکه های پیچیده خود را در این سیستم عامل پیاده سازی کنند. این سیستم عامل قادر به استفاده از چندین سخت افزار مجزا مانند انواع NAS ، SAN و همچنین سرور های مجزا به عنوان یک سخت افزار یکپارچه می باشد.

میکروتیک
 • MTCNA

  MIKRO TIK CERTIFIED NETWORK ASSOCIATE
  در این دوره اطلاعاتی در مورد ROUTEROS و ROUTERBOARD میکروتیک و نحوه نصب و ‍‍ راه اندازی آن و همچنین نحوه راه اندازی و تنظیم سرویس های رایج مانند HOTSPOT, FIREWALL, QUEUE, WIRELESS بررسی شده در اختیار کارآموز قرار میگیرد. مخاطب پس از گذراندن این دوره قادر به راه اندازی و نصب تجهیزات میکروتیک برای کنترل و مدیریت شبکه های کوچک و متوسط خواهد بود. این دوره پیشنیاز برای شرکت در دوره های پیشرفته شرکت میکروتیک است. پیش نیاز: آشنایی با مفاهیم + NETWORK
 • MTCWE

  MIKRO TIK CERTIFIED WIRELESS ENGINEER
  در این دوره امکانات ROUTEROS در زمینه شبکه های بیسیم مانند WIRELESS SECURITY,TOOLS,WIRELESS PROTOCOLS) 802.11 a/b/g/n, NSTREAM, NV2) بررسی شده و در مورد انواع آنتن و اتصالات مورد نیاز و کارت های شبکه بیسیم صحبت می شود، همچنین این دوره شامل راه اندازی شبکه های بیسیم PTP, PTMP, WDS, MESH بوده و مخاطبین پس از گذراندن این دوره توانایی راه اندازی انواع شبکه های بیسیم فوق را توسط تجهیزات میکروتیک خواهند داشت. مخاطبین دوره: کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات سازمان ها، ISP ها، WISP ها
 • MTCRE

  MIKRO TIK CERTIFIED ROUTING ENGINEER
  در این دوره که در واقع دوره مهندسی مسیریابی توسط سیستم عامل میکروتیک است . امکانات میکروتیک در زمینه مسیریابی مانند LOAD BALANCING, POLICY ROUTING, ROUTE SCOPE, MME مورد بررسی قرار میگیرد. همچنین در این دوره با نحوه راه اندازی و طراحی شبکه ها با استفاده از پروتکل مسیریابی OSPF و امکانات این پروتکل و مفاهیم آن مانند AREA TYPES, ROUTE REDISTRIBUTION, VIRTUALirtual Link, ROUTE FILTER آشنایی پیدا کرده و به صورت علمی و عملی این پروتکل را بررسی میکنند. همچنین در مورد VPN و انواع آن و نحوه راه اندازی آن ها در ROUTEROS نیزدر این دوره صحبت خواهد شد. مخاطبین دوره: کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات سازمان ها، ISP ها پیش نیاز MTCNA :
 • MTCTCE

  MIKRO TIK CERTIFIED TRAFFIC CONTROL ENGINEER
  در این دوره که در واقع مهندسی مدیریت ترافیک توسط ROUTEROS میکروتیک است مباحث پیشرفته مدیریت ترافیک مانند PACKET FLOW, QUEUE TREE, QUEUE TYPES بررسی میشود، همچنین WEB PROXY میکروتیک به طور کامل بررسی شده و در مورد DHCP SERVER/CLIENT/RELAY نیز به طور کامل صحبت می شود. مخاطبین پس از این دوره میتوانند به بهترین شکل ترافیک کاربران خود را مدیریت کنند. مخاطبین دوره: کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات سازمان ها، ISP ها پیش نیاز MTCNA :
 • MTCWE

  MIKROTIK CERTIFIED WIRELESS ENGINEER در این دوره امکانات ROUTEROS در زمینه شبکه های بیسیم بررسی شده و در مورد انواع آنتن و اتصالات مورد نیاز و کارت های شبکه بیسیم صحبت می شود، همچنین این دوره شامل راه اندازی شبکه های بیسیم PTP, PTMP, WDS, MESH بوده و مخاطبین پس از گذراندن این دوره توانایی راه اندازی انواع شبکه های بیسیم فوق را توسط تجهیزات میکروتیک خواهند داشت.مخاطبین دوره: کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات سازمان ها، ISP ها، WISP ها

سیسکو
 • CCNA

  CISCO CERTIFIED NETWORK ASSOCIATE دوره CCNA ﻛﻪ ﺍﻭﻟﻴﻦ ﻭ ﺩﺭ ﻭﺍﻗﻊ ﭘﻴﺶ ﻧﻴﺎﺯ ﺳﺎﻳﺮ ﻣﺪﺍﺭﻙ ﺳﻴﺴﻜﻮ ﺍﺳﺖ، ﺷﺎﻣﻞ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﭘﺎﻳﻪ ﺍﻯ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺷﺒﻜﻪ LAN ، WAN ﻭ ﻧﺤﻮﻩ ﻧﺼﺐ ﻭ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺯﻯ ﺍﻳﻦ ﻧﻮﻉﺷﺒﻜﻪ ﻫﺎ ﺗﺎ ﺳﻄﺢ ﻛﻮﭼﻚ (ﺯﻳﺮ ﻳﻜﺼﺪ ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ ﺩﺭ ﺷﺒﻜﻪ ) ﻣﻰ ﺑﺎﺷﺪ. ﺩﺭ ﺩﻭﺭﻩ CCNA ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ ﺳﻮﻳﻴﭽﻴﻨﮓ ﻭ ﺭﻭﺗﻴﻨﮓ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﻧﺤﻮﻩ ﻧﺼﺐ ﻭ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺯﻯ ﺳﻮﻳﻴﭻ ﻫﺎ ﻭ ﺭﻭﺗﺮﻫﺎﻯ ﺳﻴﺴﻜﻮ ﺩﺭ ﻻﻳﻪ ﻫﺎﻯ ﺩﻭﻡ ﻭ ﺳﻮﻡ ﺷﺒﻜﻪ ﻣﻮﺭﺩ ﺑﺮﺭﺳﻰ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﻰ ﮔﻴﺮﺩ. ﺿﻤﻦ ﺍﻳﻦ ﻛﻪ ﭘﺮﻭﺗﻜﻞ ﻫﺎﻯ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﻰ ﺷﺒﻜﻪ ﻫﻢ ﺗﺎ ﺳﻄﺢ ﺑﺎﻻﺗﺮﻯ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﺪﺭﻙ +NETWORK ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺩﺍﺩﻩ ﻣﻰ ﺷﻮﺩ. ﺍﻳﻦ دوره ﺑﻪ ﻛﺴﺎﻧﻰ ﻛﻪ ﻗﺼﺪ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺩﺳﺘﻴﺎﺭ ﻳﺎ ﻫﻤﻜﺎﺭ ﺑﺎ ﻣﺘﺨﺼﺼﺎﻥ ﺷﺒﻜﻪ ﺩﺭ ﻧﺼﺐ ﻭ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺯﻯ ﻭ ﺭﻓﻊ ﻋﻴﺐ ﺷﺒﻜﻪ ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻡ ﺷﻮﻧﺪ، ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻣﻰ گردد.کاربر پس از اتمام دوره توانایی انجام موارد زیر دارد:فرآیند کلی ارتباطات در شبکه ها را براساس مدل مرجع سیستمهای کامپیوتری (OSI) درک کنند و بیاموزند که استفاده از این مدل و مدلهای مبتنی برآن مانند TCP/IP چه بهبودهایی در درک بهتر عملکرد شبکه ها و همچنین سازگاری بین محصولات سازندگان مختلف ایجاد می کند.
 • CCNP

  CISCO CERTIFIED NETWORK PROFESSIONAL این نوع شبکه‌ها که عموماً درکارخانجات صنعتی بزرگ مراکز عظیم تجاری و همچنین سازمان‌های بزرگ مستقرهستند، برخلاف شبکه‌های محلی کوچک و شبکه‌های دفتری، به دلیل نوع استفاده تعداد کاربران زیاد و نقشی که در پیشبرد اهداف نهایی آن سازمان ایفامی‌کنند. از حساسیت و اهمیت حیاتی برخوردارند. لذا افرادی که با کسب مدرک CCNP پا به عرصه پرداختن به این‌گونه شبکه‌ها می‌گذارند نسبت به دارندگان مدارک دیگری چون CCNA اهداف بزرگتر و به دنبال آن مشکلات و دردسرهای بیشتری را پیش‌رو دارند. در عوض، این افراد از لحاظ موقعیت شغلی در رده‌های بالاتر، از لحاظ حساسیت نقشی که به عهده دارند دارای مسؤولیت خطیرتر، و از لحاظ درآمد، وضعیتی مطلوبتر از سایر دست‌اندرکاران طراحی و نصب شبکه دارند.  
تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه کرمانترونیک می باشد.
طراحی و اجرا : حمید زنگی آبادی